Testy osobowości

Jeśli chcesz wiedzieć czy posiadasz osobowość bardziej introwertyczną (wskaźnik I) czy też ekstrawertyczną (wskaźnik E) wypełnił jeden lub wszystkie z poniższych testów.

humanmetrics.com mypersonality.info sociotype.com
Mój
wynik:
INTJ INTJ INTJ
Detale Introverted 67% Intuitive 62% Thinking 75% Judging 1%

Strength of the preferences %

The „Strategist” Temperament: NT (Intellectual)
Primary Function: Introverted Intuition,
Population: 1.5% (2.5% male, 0.5% female)
Sociotype: LII, aka INTj, The Analyst, , and Logical Intuitive Introvert.

Testy są po angielsku. Jednak pytania są proste. W razie wątpliwości wystarczy skorzystać ze słownika. W powyższych testach otrzymamy wynik, który określi nas w 4 następujących wymiarach. Oprócz wspomnianego już wymiaru E-I, otrzymasz wyniki dla wymiarów S-N, T-F, JP.

 1. Wymiar E-I. Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę?

  Ekstrawersja (ang. Extraversion) i Introwersja (ang. Introversion). Czy kierujesz swoją energię i uwagę na zewnątrz, czy też wolisz koncentrować się na swoim wewnętrznym świecie pomysłów i doświadczeń?

 2. Wymiar S-N. W jaki sposób preferujesz gromadzić informację, jakim ufasz?

  Poznanie (ang. Sensing) i Intuicja (ang. iNtuition) Czy wolisz gromadzić informacje rzeczywiste i namacalne, mówiące o tym co naprawdę jest, czy też preferujesz koncentracje na całościowym obrazie i powiązaniach między faktami?

 3. Wymiar T-F. W jaki sposób wolisz podejmować decyzje?

  Myślenie (ang. Thinking) i Odczuwanie (ang. Feeling) Czy przy podejmowaniu decyzji kierujesz się głównie logiką i sprawiedliwością, czy też wolisz bardziej subiektywny proces biorący pod uwagę harmonię i system wartości osób zaangażowanych?

 4. Wymiar J-P. Jaki jest twój styl życia, pracy? Jak sobie radzisz z otaczającym cię światem?

  Osądzanie (ang. Judging) i Obserwacja (ang. Perceiving) Czy radzisz sobie z życiem w sposób zaplanowany, preferując „osąd” – to znaczy podjęcie decyzji, czy też preferujesz elastyczny styl życia związany z ciągłym otwarciem na nowe informacje.

Razem daje to 16 typów osobowości: ENFP, INFP, ENFJ, INFJ, ESTJ, ISTJ, ESFJ, ISFJ, ENTP, INTP, ,ENTJ, INTJ, ESTP, ISTP, ESFP, ISFP.

Opisy każdego typu:

Testy te są darmowe. Jedni uważają, że dają podobne wyniki jak testy przeprowadzone przez certyfikowane osoby. Inni twierdzą, że tylko testy przeprowadzone przez profesjonalistów są rzetelne.

Osobiście uważam, że warto przeprowadzić taki test. Jednak nie brałbym wyniku zbyt poważnie. To, że wyszło mi INTJ we wszystkich testach nie oznacza, że jestem „taki i taki” jak to napisane w opisie INTJ.

Co do płatnych testów obecnie nie mam zdania. Jednak może niedługo będę miał okazję wykonać taki test przeprowadzony przez specjalistę.

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *