Sposób dla introwertyka na weekend i poznanie ciekawych osób

Czy introwertyka i ekstrawertyk inaczej spędzają swoje weekendy? Z pewnością mają własne preferencje. Każdy z Was ma pewnie już jakieś sprawdzone sposoby na spędzenie weekendu. Czasem jednak pojawia się pewna stagnacja i weekendy wyglądają zbyt podobnie, a moim zdaniem warto czasem zrobić coś nowego lub coś czego dawno nie robiliśmy. Za chwilę dowiedzie się jak ja spędzam, niektóre weekendy.

Jako, że introwertycy mogą mieć mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi i nawiązywaniu relacji (przyp. mogą, ale nie muszą) to tej części osób chciałbym powiedzieć, że mogą tracić w ten sposób wiele rzeczy tj.:

  • przyjemnie spędzony czas na ciekawej rozmowie
  • zdobycie nowej wiedzy, umiejętności
  • korzystanie z doświadczeń innych osób w rozwiązywaniu swoich problemów
  • nowe możliwości
  • rozszerzenie swoich horyzontów
  • itp.

Jak ja spędziłem weekendy?

Konferencja naukowa – sposób na rozszerzenie horyzontów, zdobycie wiedzy i poznanie nowych osób

W większych miastach często odbywają się różnego typu konferencje naukowe, które są bezpośrednio z nami związane poprzez temat naszych zainteresowań czy też pośrednio np. sprawy dotyczące problemów społecznych, które niekoniecznie muszą dotykać nas bezpośrednio, ale już pośrednio dotyczą całego społeczeństwa.

Warto się wybrać, szczególnie jeśli ktoś lubi naukę, szczególnie tą, która jest wykorzystywana w codziennym życiu. Oprócz zdobycia nowej wiedzy można również spotkać ciekawe osoby.

Jak to zrobić? Ja wykorzystałem poradę, którą kiedyś słyszałem, że często na imprezach, spotkaniach, itp. są osoby, które akurat stoją lub siedzą gdzieś samotnie i w większości przypadków czekają, aż ktoś do nich zagada. Też tak zrobiłem podczas przerwy i zagadałem do jednej dziewczyny.

Naprawdę wystarczą na początek banalne pytania typu czy można się przysiąść i czy podoba się konferencja/szkolenie/impreza. Jak trafimy na rozmowną osobę to rozmowa dalej już swobodnie popłynie. Jeśli nie to cóż.. trzeba samemu ją pokierować jeśli mamy ochotę, a jak nie to miło zakończyć.

Tutaj dodam jeszcze taką małą uwagę, że z moich obserwacji wiem, że nie każdy jest w stanie sam gdzieś pójść (szczególnie ekstrawertyczne osoby, które znam wolą iść gdzieś minimum z jedną osobą). Ja akurat z tym problemu nie mam by wybrać się gdzieś sam, czy to na konferencję czy na spacer. A Wy jak macie ?

Zabranie kogoś/wybranie się gdzieś „na stopa” lub skorzystanie z wspólnych przejazdów

Tak. To może być ryzykowne, ale ja zawsze korzystam z intuicji i albo się zatrzymuje albo jadę dalej. W przypadku portalu typu Blablacar.pl, który oferuje wspólne przejazdy staram się sprawdzić daną osobę po komentarzach, wykonanym telefonie, a czasem w Google.

W ten sposób można poznać bardzo różne osoby o innym statusie społecznym, wieku, doświadczeniach. Naprawdę warto spotykać innych ludzi niż cały czas spędzać czas w tym samym towarzystwie. Plusem tego jest, że jest to przeważnie rozmowa między dwoma lub góra 3-5 osobami. Minusem może być głośna muzyka, ale zawsze można poprosić o ściszenie.

Spotkanie się z osobą poznaną online

W dobie portali społecznościowych można łatwo i szybko nawiązać kontakt z setkami osób.. ale nie zawsze jest łatwo nawiązać prawdziwy kontakt i poznać ciekawe osoby.

Jednak mi to jakoś się udaje i choć czasem pomysł spotkania nie wydaje mi się dobry to przeważnie chęć konfrontacji fantazji z rzeczywistością jest większa i decyduje się na spotkanie. W większości przypadków spotkania takie są miłe, ciekawe i wzbogacają, a czasem są początkiem dłuższej znajomości.

Dla kogo ten post?

Ten post był dla osób, które mają okazji do poznawania różnych ludzi bo np. mają grono bliskich przyjaciół, a w pracy kontakt z ludźmi też jest ograniczony. Był to też post dla osób, które boją się wyjść ze swojej jaskini. Przekonywać Was do jej wyjścia nie będę, ale powiem tylko, że czasem naprawdę warto.

Jaki jest Twój sposób na weekend?

Proszę Cię, podziel się swoimi sposobami na weekend ze mną i innymi czytelnikami.
Komentarze pod wpisami, tak jak w przypadku wpisu „Jaka praca odpowiada Wam, introwertykom?” naprawdę wzbogacają ten blog.

Comments

  1. By martin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *