Relacje introwertyków – z czym mają problem jeśli chodzi o randki i związki?

Wyobrażasz sobie dwie skrajnie introwertyczne osoby na randce?
Ja tak bo mam ogromną wyobraźnię 😉 Jednak osobiście uważam, że drobne różnice w skali introwersji-ekstrawersji między partnerami to dobra rzecz. Ważna jest jednak świadomość różnic i umiejętności komunikacji.

Według autora testu doboru partnerskiego MyDwoje.pl Andrzeja Rutowskiego

Ważne dla związku cechy powinny występować u partnerów w pewnym nasileniu, różnym dla każdej pary. Wychodząc od indywidualnego ukształtowania jednej osoby określamy jej „idealnego partnera”. Każda z istotnych tutaj cech rządzi się własną regułą.

Według Rutkowskiego jedne cechy powinny rządzić się zasada podobieństwa, a inne różnicy. Przykładowa wrażliwość powinna być podobna u obu partnerów, z kolei nasilenie cechy dominacja różne. Jeśli jesteś dominujący powinieneś szukać osoby bardziej uległej. W ramach wspomnianego wcześniej testu objęte są pewne obszary osobowości, które wg. autora „w każdym szczęśliwym związku muszą stanowić wspólny fundament”. Takim wspólnym fundamentem jest np. temperament, który obejmuje m.in.: towarzyskość, żywiołowość i potrzebę bliskości. Z kolei jak podaje dalej Rutkowski

„Inne cechy mogą lub nawet powinny partnerów różnić, by utrzymać ich wzajemne zainteresowanie. Z wielu pozostałych składowych charakteru najistotniejsze dla związku są cechy opisane przez skale: ugodowość-dominacja, ufność-podejrzliwość, chaotyczność-drobiazgowość, liberalizm-konserwatyzm. Uwieńczeniem jest dojrzałość psychiczna – cecha charakteru, na którą pracujemy całe życie, choć wielu nie osiąga jej nigdy. Z dwojga partnerów przynajmniej jedno musi być dojrzałe, inaczej związek będzie zabawą z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością!” – mydwoje.pl/Test-Doboru-Partnerskiego

Osobiście znam pary gdzie partner to introwertyk, a partnerka ekstrawertyczka i na odwrót. Powiem, że różnie to jest. Bo obserwuje czasem, że ekstrawertyczka wyrzeka się swojej natury… a z kolei introwertyczka czasem cierpi z powodu imprezowego ekstrawertyka.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia to są one różne. Wiem, że w moim przypadku dłuższy związek z osobą o silnej skali ekstrawersji nie ma szans. Jednak czy partnerka jest bardziej ekstrawertyczna czy introwertyczna niż ja nie ma już dla mnie takiego znaczenia. Po prostu nie może być zbyt wielkiej różnicy w tym wymiarze.

Wiem jednak, że tryb „ekstrawertyka”, który się u mnie czasem włącza strasznie pomaga w nawiązywaniu relacji z kobietami. Z kolei introwertyczne cechy czasem przeszkadzają.

Dlatego też jeśli drogi Introwertyku lub Introwertyczko masz jakieś problemy z relacjami z osobami płci przeciwnej to zrób dwie rzeczy

1. Wypełnił poniższą ankietę
2. Zapisz się na listę „Introwertyków” lub „Introwertyczek”, a na maila otrzymasz informacje o najczęstszych problemach oraz rozwiązania ode mnie lub innych osób, które znają rozwiązanie (napisz w komentarzu – newsletter Introwertyczka / newsletter Introwertyk – a podany mail (który jest ukryty) dodam do listy).

Comments

  1. By intowertyczka

  2. By fasolks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *