Jaki jest zdrowy sposób myślenia?

Czy Twoje myślenie bywa często negatywne? Np. „język angielski/matematyka/cokolwiek jest trudne”, „ciężko jest zarobić pieniądze”?

A może częściej myślisz „życzeniowo”. Stosujesz tzw. myślenie magiczno-pozytywne „wszystko jest super”, „jestem bogiem, mogę wszystko”, „jutro zostanę milionerem” ?

Też nie to? Może myślisz neutralnie? „Jest jak jest i nic nie mogę z tym zrobić”,
„ja już taki jestem i nic nie zmienię”)

Jak wygląda zdrowe myślenie i dlaczego w ogóle o tym pisze?

Piszę o tym ponieważ być może to w jaki sposób myślisz o sobie, o introwertyzmie albo o takich rzeczach jak „nieśmiałość”, „lęk”, które utożsamiasz z myśleniem „jestem taki/zachowuje się tak bo jestem introwertykiem” przeszkadza Ci w życiu.

Dlatego chcę Ci polecić film na temat Zmiany myślenia, gdzie zobaczysz jak dany sposób myślenia może wpływać na Twoje życie. Odkryjesz jak niszczące mogą być Twoje przekonania i jak je zmienić.

ps. pamiętaj, że w każdej chwili możesz napisać do mnie na adres kontakt@jestemintrowertykiem.pl – napisz czego szukasz na temat introwertyzmu, opisz jak radzisz sobie jako introwertyk w otaczającym Cię świecie, podziel się swoim problemem, wątpliwościami czy czymś pozytywnym 😉

Comments

  1. By Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *