Dzień walki z depersją

„23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.”

– źródło http://www.swiat-zdrowia.pl/artykul/swiatowy-dzien-walki-z-depresja

Podobno do roku 2020 ma depresja ma być 2 najbardziej powszechną chorobą na świecie. Jest to powszechne psychiczne zaburzenia, które charakteryzuje się smutkiem, utratą zainteresowania i zadowolenia, obwinianiem siebie oraz niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, niską energią i słaba koncentracją.

Problemy te mogą być chroniczne(przewlekłe) lub nawracające i znacznie pogarszają zdolność osoby chorej to radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Niestety choroba ta w wielu wypadkach prowadzi do popełnienia samobójstwa.

Dlatego warto zainteresować się tym problem by chronić siebie i innych jako, że w większości wypadków depresja może lub/i psychoterapii, szczególnie, że depresja jest w większości przypadków uleczalna.

Jednak wiele osób nie jest świadomych depresji i nie szuka pomocy, a jeśli już wiedzą to się wstydzą. Jednak trzeba pamiętać, że każdy ma jedno życie i warto pokonać swoje lęki, uczucie wstydu i skorzystać z pomocy.

O dniu walki z depresją dowiedziałem się od księgarni sensus, która dała rabatu przy zamówieniu powyżej 30 zł.
Kupon: EE565F-C5CA58-S zmniejszy kwotę zamówienia o 10zł

Do wykorzystania tylko dzisiaj.

5 antydepresyjnych tytułów z księgarni:

A kupon o numerze: EE565F-C5CA58-S zmniejszy kwotę Twojego zamówienia o 10zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *