Czy lepiej aby introwertyk poszedł na imprezę czy sam ją zorganizował?

Jak to jest z tymi imprezami? Czy pomysł organizowania imprez przez introwertyka to coś głupiego czy wręcz przeciwnie i w tym szaleństwie tkwi metoda?

Weekend czas zacząć

Jest piątkowe popołudnie, weekend się zaczyna. Dla wielu osób to długo oczekiwany okres w całym tygodniu. Wreszcie mogą wyskoczyć na imprezę czy po prostu spotkać się gdzieś ze znajomymi i poznać nowych ludzi. To czy jesteśmy królami imprez czy wolimy jednak spędzić czas w domu moim zdaniem zależy od wielu czynników, nie tylko poziomu introwersji i ekstrawersji.

Ja osobiście jak już jestem na imprezie to często (choć nie zawsze) fajnie się bawię. Jednak mimo to, takie doświadczenia nie działają na mnie jak narkotyk i praktycznie przed każdym wyjściem mam różne dylematy i prawdopodobnie za dużo myślę nad tym jak to będzie, czy będzie fajnie itp.

Znam ludzi, którzy są jakby uzależnieni od spotkań/imprez i stymulacji… ja tak nie mam. Jedno jest pewne – w miarę możliwości staram się wyjść wypoczęty. Drzemka + posiłek z odpowiednią zawartością białka.

A może by tak samemu zorganizować imprezy?

Blogerka Kim Z Dale z Chicago w swoim poście „4 powody dla których introwertycy powinni organizować imprezy” tłumaczy dlaczego jest to dobry pomysł.

 • Twoja impreza, Twoje zasady
  Nie lubisz wielkich imprez? Niech Twoja lista gości będzie mała. Nie lubisz gadki o niczym? Zorganizuje imprezę z grami, zabawami, filmową lub inną.Ja osobiście lubię spotykać się ze znajomymi w małym gronie i rozmawiać na różne ciekawy tematy (oczywiście przeplatać je od czasu do czasu czymś lekkim i zabawnym). Organizuje też spotkanie filmowe  czy wręcz naukowe – np. nauka języka przez zabawy/gry/czytanie i dyskusje o ciekawych artykułach.

 • Ludzie szukają Ciebie
  Jeśli na imprezach u innych jesteś sam/a i masz problem z podejściem np. do grupy rozmawiających osób, którzy świetnie się bawią to w tym przypadku to goście raczej będą podchodzić do Ciebie – witać się, żegnać, a w między czasie chwalić jedzenie czy pytać o coś.

 • Możesz być zajęty
  Potrzebujesz przerwy? Zawsze masz wymówkę by wyjść do kuchni, łazienki czy nawet do sklepu bo czegoś zabrakło.

 • Znasz tych ludzi i ich lubisz
  A to chyba najważniejszy powód. Możesz otoczyć się ludźmi wśród, których czujesz się komfortowo i możesz być sobą.

 

Dodatkowe porady jeśli chodzi o życie towarzyskie:

 • Znajdź osobę, która łatwo nawiązuje kontakty – jeśli znasz taką osobę, która jest otwarta i świetnie radzi sobie z nawiązywaniem kontaktów, a przy tym można z nią również fajnie porozmawiać 1 na 1 to myślę, że warto uczyć się od niej.Powiedz takiej osobie z czym masz problem w kontaktach towarzyskich, a chętnie Ci pomoże. Sama obserwacja i modelowanie może też Ci wiele pomóc.

 • Jak organizując imprezę poznawać nowych ludzi? – po prostu powiedz znajomych, że chcesz poznać nowych ludzi i następnym razem niech zaproszą kogoś ze sobą.Poznawanie nowych ludzi przez znajomych to jeden z najlepszych sposobów – jednak często tego nie wykorzystujemy w takim stopniu jakbyśmy mogli.

 

Comments

 1. By Wiewióra

 2. By EkstraIntrowertyk

 3. By Happystomp

 4. By Tuńczyk

 5. By EkstraIntrowertyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *