Czy introwertycy są nudni?

Pewnie, że tak! Myślę, że każdy z nas jest czasem nudny w oczach innej osoby. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę świat, w którym ekstrawertyczny model życia jest preferowany, to pewne cechy introwertycznych ludzi mogą być uznawane za nudne i łatka nudziarza może być przypisywana częściej nam niż ekstrawertykom.

Szczególnie w sytuacjach towarzyskich, gdzie poznajemy nowe osoby. Introwertycy często starają się unikać rozmów o niczym, zachowują ograniczoną mimikę twarzy, dystans. Interakcja z innymi ludźmi wymaga od nich większego wysiłku. W większych grupach wypadają więc często „nudno”. A Wy co sądzicie na ten temat?

Czy czuliście się kiedyś, że jesteście w grupie nudziarzami? Jakie sytuacje i zachowania są dla Was nudne?  Co zrobić by być postrzeganym od początku jako interesująca osoba, a nie czekać na to, aż ktoś mając tyle cierpliwości i inteligencji emocjonalnej zdoła otworzyć nas i poznać nasz świat, o ile oczywiście damy się otworzyć i poznać.

Czy w ogóle tym się przejmujecie? A może to kwestia tylko i wyłącznie braku rozwiniętych umiejętności interpersonalnych?

 

Comments

 1. By Przedsiębiorcza

 2. By nat

 3. By Ika

 4. By Jacek

 5. By EkstraIntrowertyk

 6. By Jacek

 7. By Jacek

 8. By EkstraIntrowertyk

 9. By emia

 10. By Jacek

 11. By adrian

 12. By emia

 13. By Arek

 14. By Palonnier

 15. By Barb

 16. By Aleks

 17. By ALL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *